Difference between revisions of "Baptism of Fire 56"
(Group Tables, Ugly right now, fix later.) |
|||
(3 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
Line 29: | Line 29: | ||
==Calendar== | ==Calendar== | ||
+ | {| border="1px" style="font-size:95%; width:70%; text-align: center;" class=wikitable | ||
+ | |- style="background: #F0F0F0" | ||
+ | |'''Day''' | ||
+ | |E'''vent''' | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/22 | ||
+ | |Group Draw | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/24 | ||
+ | |MD1 | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/25 | ||
+ | |MD2 | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/27 | ||
+ | |MD3 | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/28 | ||
+ | |MD4 | ||
+ | |- | ||
+ | | 06/30 | ||
+ | |MD5 | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/01 | ||
+ | |MD6 | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/02 | ||
+ | |MD7 | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/04 | ||
+ | |Play-OFF | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/06 | ||
+ | |Round of 32 | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/08 | ||
+ | |Round of 16 | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/10 | ||
+ | |Quarter-Finals | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/12 | ||
+ | |Semi-Finals | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/13 | ||
+ | |3rd Place Fianls | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/14 | ||
+ | |1st Place Final | ||
+ | |- | ||
+ | | 07/15 | ||
+ | |All-Star Game | ||
+ | |- | ||
+ | |} | ||
==Qualifing groups== | ==Qualifing groups== | ||
Line 115: | Line 169: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
+ | |||
+ | ==Group Tables== | ||
+ | |||
+ | WIP | ||
+ | |||
+ | Groups in San Jose Guayabal | ||
+ | |||
+ | Group A Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Timbermunich 6 6 0 0 19 10 +9 18 | ||
+ | 2 Monkeykind 6 4 0 2 8 8 0 12 | ||
+ | 3 Yids 6 3 1 2 16 9 +7 10 | ||
+ | 4 Wolfenia 6 2 2 2 8 6 +2 8 | ||
+ | -------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 West Carpathia 6 2 1 3 7 15 −8 7 | ||
+ | 6 Ayscos 6 1 1 4 9 11 −2 4 | ||
+ | 7 The Blaatschapen 6 0 1 5 6 14 −8 1 | ||
+ | |||
+ | Group B Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 United Eastedge 6 4 2 0 17 7 +10 14 | ||
+ | 2 Polite Gentleman 6 3 1 2 15 11 +4 10 | ||
+ | 3 Azrea 6 2 4 0 8 5 +3 10 | ||
+ | 4 Dawnhaven 6 2 2 2 6 7 −1 8 | ||
+ | ------------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Westfield House 6 2 2 2 13 17 −4 8 | ||
+ | 6 St Iago Isles 6 0 3 3 5 10 −5 3 | ||
+ | 7 Mehdonesia 6 0 2 4 5 12 −7 2 | ||
+ | |||
+ | Group C Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Vanersholm 6 4 2 0 13 7 +6 14 | ||
+ | 2 ORCA Bay 6 4 1 1 16 10 +6 13 | ||
+ | 3 Angelastan 6 3 2 1 10 8 +2 11 | ||
+ | 4 Valdiviola 6 3 1 2 9 8 +1 10 | ||
+ | -------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Rossana 6 2 2 2 13 10 +3 8 | ||
+ | 6 Gustavpolis 6 1 0 5 8 17 −9 3 | ||
+ | 7 Cobano 6 0 0 6 4 13 −9 0 | ||
+ | |||
+ | Group D Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Venalzio 6 3 3 0 7 1 +6 12 | ||
+ | 2 Raussland 6 2 3 1 10 8 +2 9 | ||
+ | 3 Mamaroneck 6 3 0 3 10 8 +2 9 | ||
+ | 4 Semarland 6 1 4 1 11 12 −1 7 | ||
+ | -------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Lolloh 6 2 1 3 7 11 −4 7 | ||
+ | 6 Airella 6 1 3 2 6 7 −1 6 | ||
+ | 7 Ekox 6 1 2 3 6 10 −4 5 | ||
+ | |||
+ | Groups in Schiavonia | ||
+ | Group E Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Red Blackiland 6 4 2 0 13 5 +8 14 | ||
+ | 2 Saint James Islands 6 4 2 0 12 5 +7 14 | ||
+ | 3 Lavertezzo 6 3 1 2 15 11 +4 10 | ||
+ | 4 Laiyenda 6 2 3 1 11 7 +4 9 | ||
+ | ---------------------------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Melthing 6 3 0 3 7 11 −4 9 | ||
+ | 6 Casagrande 6 1 0 5 8 11 −3 3 | ||
+ | 7 Subspace Embassy 6 0 0 6 2 18 −16 0 | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Group F Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Notsofreeland 6 4 2 0 7 0 +7 14 | ||
+ | 2 Novach 6 4 1 1 9 4 +5 13 | ||
+ | 3 Lons 6 3 1 2 9 4 +5 10 | ||
+ | 4 Alinghi 6 3 1 2 11 10 +1 10 | ||
+ | ---------------------------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Britonisea 6 2 1 3 6 7 −1 7 | ||
+ | 6 Vangaziland 6 1 0 5 3 12 −9 3 | ||
+ | 7 The Channel 4 News Team 6 0 2 4 4 12 −8 2 | ||
+ | |||
+ | Group G Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Czarch 6 4 2 0 16 8 +8 14 | ||
+ | 2 Fallenmark Islands 6 4 1 1 11 5 +6 13 | ||
+ | 3 Yuzhno-Sakhalinsk gorod 6 3 2 1 5 5 0 11 | ||
+ | 4 Jecatria 6 3 1 2 11 7 +4 10 | ||
+ | ---------------------------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 WER 6 1 1 4 7 13 −6 4 | ||
+ | 6 Green Highland 6 1 1 4 5 11 −6 4 | ||
+ | 7 Dobbsland 6 1 0 5 7 13 −6 3 | ||
+ | |||
+ | Group H Pld W D L GF GA GD Pts | ||
+ | 1 Vunishia 6 4 2 0 16 6 +10 14 | ||
+ | 2 Cata Larga 6 3 3 0 16 9 +7 12 | ||
+ | 3 Jasminia Islands 6 2 3 1 15 13 +2 9 | ||
+ | 4 Terre Des Gaules 6 2 2 2 13 11 +2 8 | ||
+ | ---------------------------------------------------------------------------------- | ||
+ | 5 Mosktopia 6 2 2 2 8 9 −1 8 | ||
+ | 6 Gregoryisgodistan SAZ 6 1 1 4 8 16 −8 4 | ||
+ | 7 Fnaticka 6 0 1 5 7 19 −12 1 |
Latest revision as of 23:39, 7 July 2014
Tournament details | |
---|---|
Host country | Schiavonia and San Jose Guayabal |
Teams | 32 (from 56) |
Final positions | |
Champions | Finals at 07/14/2014 |
Baptismo of Fire 56th edition are disputed in Shiavonia and San Jose Guayabal. This Tournament precede the NationStates World Cup 69. There are 56 + 3 partecipants at this tournament.
Calendar
Day | Event |
06/22 | Group Draw |
06/24 | MD1 |
06/25 | MD2 |
06/27 | MD3 |
06/28 | MD4 |
06/30 | MD5 |
07/01 | MD6 |
07/02 | MD7 |
07/04 | Play-OFF |
07/06 | Round of 32 |
07/08 | Round of 16 |
07/10 | Quarter-Finals |
07/12 | Semi-Finals |
07/13 | 3rd Place Fianls |
07/14 | 1st Place Final |
07/15 | All-Star Game |
Qualifing groups
Group Tables
WIP
Groups in San Jose Guayabal
Group A Pld W D L GF GA GD Pts 1 Timbermunich 6 6 0 0 19 10 +9 18 2 Monkeykind 6 4 0 2 8 8 0 12 3 Yids 6 3 1 2 16 9 +7 10 4 Wolfenia 6 2 2 2 8 6 +2 8
5 West Carpathia 6 2 1 3 7 15 −8 7 6 Ayscos 6 1 1 4 9 11 −2 4 7 The Blaatschapen 6 0 1 5 6 14 −8 1
Group B Pld W D L GF GA GD Pts 1 United Eastedge 6 4 2 0 17 7 +10 14 2 Polite Gentleman 6 3 1 2 15 11 +4 10 3 Azrea 6 2 4 0 8 5 +3 10 4 Dawnhaven 6 2 2 2 6 7 −1 8
5 Westfield House 6 2 2 2 13 17 −4 8 6 St Iago Isles 6 0 3 3 5 10 −5 3 7 Mehdonesia 6 0 2 4 5 12 −7 2
Group C Pld W D L GF GA GD Pts 1 Vanersholm 6 4 2 0 13 7 +6 14 2 ORCA Bay 6 4 1 1 16 10 +6 13 3 Angelastan 6 3 2 1 10 8 +2 11 4 Valdiviola 6 3 1 2 9 8 +1 10
5 Rossana 6 2 2 2 13 10 +3 8 6 Gustavpolis 6 1 0 5 8 17 −9 3 7 Cobano 6 0 0 6 4 13 −9 0
Group D Pld W D L GF GA GD Pts 1 Venalzio 6 3 3 0 7 1 +6 12 2 Raussland 6 2 3 1 10 8 +2 9 3 Mamaroneck 6 3 0 3 10 8 +2 9 4 Semarland 6 1 4 1 11 12 −1 7
5 Lolloh 6 2 1 3 7 11 −4 7 6 Airella 6 1 3 2 6 7 −1 6 7 Ekox 6 1 2 3 6 10 −4 5
Groups in Schiavonia
Group E Pld W D L GF GA GD Pts
1 Red Blackiland 6 4 2 0 13 5 +8 14 2 Saint James Islands 6 4 2 0 12 5 +7 14 3 Lavertezzo 6 3 1 2 15 11 +4 10 4 Laiyenda 6 2 3 1 11 7 +4 9
5 Melthing 6 3 0 3 7 11 −4 9 6 Casagrande 6 1 0 5 8 11 −3 3 7 Subspace Embassy 6 0 0 6 2 18 −16 0
Group F Pld W D L GF GA GD Pts
1 Notsofreeland 6 4 2 0 7 0 +7 14 2 Novach 6 4 1 1 9 4 +5 13 3 Lons 6 3 1 2 9 4 +5 10 4 Alinghi 6 3 1 2 11 10 +1 10
5 Britonisea 6 2 1 3 6 7 −1 7 6 Vangaziland 6 1 0 5 3 12 −9 3 7 The Channel 4 News Team 6 0 2 4 4 12 −8 2
Group G Pld W D L GF GA GD Pts
1 Czarch 6 4 2 0 16 8 +8 14 2 Fallenmark Islands 6 4 1 1 11 5 +6 13 3 Yuzhno-Sakhalinsk gorod 6 3 2 1 5 5 0 11 4 Jecatria 6 3 1 2 11 7 +4 10
5 WER 6 1 1 4 7 13 −6 4 6 Green Highland 6 1 1 4 5 11 −6 4 7 Dobbsland 6 1 0 5 7 13 −6 3
Group H Pld W D L GF GA GD Pts
1 Vunishia 6 4 2 0 16 6 +10 14 2 Cata Larga 6 3 3 0 16 9 +7 12 3 Jasminia Islands 6 2 3 1 15 13 +2 9 4 Terre Des Gaules 6 2 2 2 13 11 +2 8
5 Mosktopia 6 2 2 2 8 9 −1 8 6 Gregoryisgodistan SAZ 6 1 1 4 8 16 −8 4 7 Fnaticka 6 0 1 5 7 19 −12 1