Difference between revisions of "Cup of Harmony 76"
Line 75: | Line 75: | ||
| style="text-align: center" | 75,000 | | style="text-align: center" | 75,000 | ||
|- | |- | ||
− | | City of Hawthorne | + | | City of Hawthorne Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Hawthorne | | {{flagicon|Xanneria}} Hawthorne | ||
| style="text-align: center" | 74,000 | | style="text-align: center" | 74,000 | ||
Line 83: | Line 83: | ||
| style="text-align: center" | 50,000 | | style="text-align: center" | 50,000 | ||
|- | |- | ||
− | | Air Catalina Dwight | + | | Air Catalina Dwight Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Catalan City | | {{flagicon|Xanneria}} Catalan City | ||
| style="text-align: center" | 48,000 | | style="text-align: center" | 48,000 | ||
Line 91: | Line 91: | ||
| style="text-align: center" | 52,000 | | style="text-align: center" | 52,000 | ||
|- | |- | ||
− | | Air Force Veterans Memorial | + | | Air Force Veterans Memorial Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Houston | | {{flagicon|Xanneria}} Houston | ||
| style="text-align: center" | 45,000 | | style="text-align: center" | 45,000 | ||
Line 103: | Line 103: | ||
| style="text-align: center" | 70,000 | | style="text-align: center" | 70,000 | ||
|- | |- | ||
− | | EEUFCU McAnally | + | | EEUFCU McAnally Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} East End | | {{flagicon|Xanneria}} East End | ||
| style="text-align: center" | 40,000 | | style="text-align: center" | 40,000 | ||
|- | |- | ||
− | | MetroCom Deluxe City | + | | MetroCom Deluxe City Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Alexandria City | | {{flagicon|Xanneria}} Alexandria City | ||
| style="text-align: center" | 52,900 | | style="text-align: center" | 52,900 | ||
|- | |- | ||
− | | Cunningham Metropolitan | + | | Cunningham Metropolitan Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Delano City | | {{flagicon|Xanneria}} Delano City | ||
| style="text-align: center" | 60,000 | | style="text-align: center" | 60,000 | ||
Line 119: | Line 119: | ||
| style="text-align: center" | 32,000 | | style="text-align: center" | 32,000 | ||
|- | |- | ||
− | | Steelworkers Memorial | + | | Steelworkers Memorial Stadium |
| {{flagicon|Xanneria}} Dursten | | {{flagicon|Xanneria}} Dursten | ||
| style="text-align: center" | 41,500 | | style="text-align: center" | 41,500 | ||
Line 131: | Line 131: | ||
! Pot 1 !! Pot 2 !! Pot 3 | ! Pot 1 !! Pot 2 !! Pot 3 | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="width:19em;" | |
{{flag|Xanneria}} (51)<br /> | {{flag|Xanneria}} (51)<br /> | ||
{{flag|Pasarga}} (28)<br /> | {{flag|Pasarga}} (28)<br /> | ||
Line 139: | Line 139: | ||
{{flag|Kelssek}} (41)<br /> | {{flag|Kelssek}} (41)<br /> | ||
{{flag|Jeruselem}} (46) | {{flag|Jeruselem}} (46) | ||
− | | | + | | style="width:19em;" | |
{{flag|New Lusitania}} (47)<br /> | {{flag|New Lusitania}} (47)<br /> | ||
{{flag|Hapilopper}} (50)<br /> | {{flag|Hapilopper}} (50)<br /> | ||
Line 147: | Line 147: | ||
{{flag|Terre Septentrionale}} (58)<br /> | {{flag|Terre Septentrionale}} (58)<br /> | ||
{{flag|Timuria}} (59)<br /> | {{flag|Timuria}} (59)<br /> | ||
− | | | + | | style="width:19em;" | |
{{flag|Busoga Islands}} (60)<br /> | {{flag|Busoga Islands}} (60)<br /> | ||
{{flag|Sajnur}} (61)<br /> | {{flag|Sajnur}} (61)<br /> | ||
Line 157: | Line 157: | ||
|- | |- | ||
! Pot 4 !! Pot 5 !! Pot 6 | ! Pot 4 !! Pot 5 !! Pot 6 | ||
+ | |- | ||
| | | | ||
{{flag|Trolleborg}} (81)<br /> | {{flag|Trolleborg}} (81)<br /> | ||
Line 249: | Line 250: | ||
{{football box | {{football box | ||
|date=Matchday 2 | |date=Matchday 2 | ||
− | |team1= | + | |team1={{flagright|Bears Armed}} |
|score=1-2 | |score=1-2 | ||
− | |team2={{flagicon|Terre Septentrionale}} | + | |team2={{flagicon|Terre Septentrionale}} |
|goals1=*Kuthbearrh 33' | |goals1=*Kuthbearrh 33' | ||
|goals2=*Wawrzynkiewicz 28' | |goals2=*Wawrzynkiewicz 28' | ||
Line 278: | Line 279: | ||
{{football box | {{football box | ||
|date=Matchday 3 | |date=Matchday 3 | ||
− | |team1= | + | |team1={{flagright|Razneta}} |
|score=2-1 | |score=2-1 | ||
− | |team2={{ | + | |team2={{flag|Bears Armed}} |
|goals1=*Hanavila 19' | |goals1=*Hanavila 19' | ||
*Tolokovska 84' | *Tolokovska 84' | ||
Line 319: | Line 320: | ||
{{football box | {{football box | ||
|date= | |date= | ||
− | |team1= | + | |team1={{flagright|Xanneria}} |
|score=3-2 | |score=3-2 | ||
− | |team2={{ | + | |team2={{flag|Terre Septentrionale}} |
|goals1=*Wright 27' | |goals1=*Wright 27' | ||
*G. Hailey 56', 84' | *G. Hailey 56', 84' | ||
Line 338: | Line 339: | ||
|stadium=City of Hawthorne Stadium, Hawthorne | |stadium=City of Hawthorne Stadium, Hawthorne | ||
}} | }} | ||
− | --- | + | ---- |
{{football box | {{football box | ||
|date=Matchday 5 | |date=Matchday 5 | ||
Line 345: | Line 346: | ||
|team2={{flag|Bears Armed}} | |team2={{flag|Bears Armed}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
− | |goals2= | + | |goals2=*Brent 53' |
|stadium=City of Hawthorne Stadium, Hawthorne | |stadium=City of Hawthorne Stadium, Hawthorne | ||
}} | }} | ||
Line 353: | Line 354: | ||
|score=1-0 | |score=1-0 | ||
|team2={{flag|Razneta}} | |team2={{flag|Razneta}} | ||
− | |goals1= | + | |goals1=*Kolodziejczyk 55' |
|goals2= | |goals2= | ||
|stadium=Golden Gopher Casino, Palace City | |stadium=Golden Gopher Casino, Palace City | ||
Line 883: | Line 884: | ||
|goals1= | |goals1= | ||
|goals2= | |goals2= | ||
− | |stadium= | + | |stadium=Steelworkers Memorial Stadium, Dursten |
}} | }} | ||
{{football box | {{football box | ||
Line 890: | Line 891: | ||
|score=1-4 | |score=1-4 | ||
|team2={{flag|Mercedini}} | |team2={{flag|Mercedini}} | ||
− | |goals1= | + | |goals1=*Koinoviq 38' |
− | |goals2= | + | |goals2=*Chillotov 21' |
− | |stadium= | + | *Garzallo 56' |
+ | *Karlovic 90+1' | ||
+ | *Dostalok 90+3' | ||
+ | |stadium=Velstin Point West Stadium, Velstin Point | ||
+ | |attendance=30,729 | ||
}} | }} | ||
===Group E=== | ===Group E=== | ||
Line 1,049: | Line 1,054: | ||
|score=3-1 | |score=3-1 | ||
|team2={{flag|Trolleborg}} | |team2={{flag|Trolleborg}} | ||
− | |goals1= | + | |goals1=*Hernandez 25' |
− | |goals2= | + | *Wolfenden 37' |
+ | *Pickett 58' | ||
+ | |goals2=*Troll 77' | ||
|stadium=Albert III Stadium, Dodoma | |stadium=Albert III Stadium, Dodoma | ||
}} | }} | ||
Line 1,230: | Line 1,237: | ||
*Ulawaya 79' | *Ulawaya 79' | ||
|stadium=Lwanga City Arena, Lwanga | |stadium=Lwanga City Arena, Lwanga | ||
+ | |attendance=25,335 | ||
}} | }} | ||
---- | ---- | ||
Line 1,246: | Line 1,254: | ||
|score=2-2 | |score=2-2 | ||
|team2={{flag|Kelssek}} | |team2={{flag|Kelssek}} | ||
− | |goals1= | + | |goals1=*Siafik 16' |
− | |goals2= | + | *Tule 74' |
+ | |goals2=*Lister 3' | ||
+ | *Tremblay-Fillon 47' | ||
|stadium=Electra Stadium, Mynda | |stadium=Electra Stadium, Mynda | ||
+ | |attendance=46,518 | ||
}} | }} | ||
{{football box | {{football box | ||
Line 1,466: | Line 1,477: | ||
<!-- Date-Place/Team 1/Score 1/Team 2/Score 2 --> | <!-- Date-Place/Team 1/Score 1/Team 2/Score 2 --> | ||
<!-- round of 16 --> | <!-- round of 16 --> | ||
− | |Dodoma|{{flag|Pasarga}}| |{{flag|New Lusitania}}| | + | |Dodoma|'''{{flag|Pasarga}}'''|'''4'''|{{flag|New Lusitania}}|2 |
− | |Busembe|{{flag|Hampton Island}}||{{flag|Kelssek}}| | + | |Busembe|{{flag|Hampton Island}}|5|'''{{flag|Kelssek}}'''|'''7''' |
− | |Istria|{{flag|Sarzonia}}| |{{flag|Balqia}}| | + | |Istria|'''{{flag|Sarzonia}}'''|'''2'''|{{flag|Balqia}}|0 |
− | |Mynda|{{flag|Filindostan}}| |{{flag|Brusseldorf}}| | + | |Mynda|'''{{flag|Filindostan}}''' (aet)|'''5'''|{{flag|Brusseldorf}}|4 |
− | |Alexandria City|{{flag|Mercedini}}| |{{flag|Jeruselem}}| | + | |Alexandria City|'''{{flag|Mercedini}}'''|'''1'''|{{flag|Jeruselem}}|0 |
− | |Dursten|{{flag|Newmanistan}}| |{{flag|Timuria}}| | + | |Dursten|'''{{flag|Newmanistan}}''' (p)|'''1 (3)'''|{{flag|Timuria}}|1 (2) |
− | |East End|{{flag|Lisander}}| |{{flag|Terre Septentrionale }}| | + | |East End|{{flag|Lisander}}|6|'''{{flag|Terre Septentrionale}}'''|'''8''' |
− | |Houston|{{flag|Kandorith}}| |{{flag|Bears Armed}}| | + | |Houston|'''{{flag|Kandorith}}''' (p)|'''1 (5)'''|{{flag|Bears Armed}}|1 (4) |
<!-- quarter finals --> | <!-- quarter finals --> | ||
− | |Jinja City|||| | + | |Jinja City|{{flag|Pasarga}}||{{flag|Kelssek}}| |
− | |Aissa|||| | + | |Aissa|{{flag|Sarzonia}}||{{flag|Filindostan}}| |
− | |Palace City|||| | + | |Palace City|{{flag|Mercedini}}||{{flag|Newmanistan}}| |
− | |Delano City|||| | + | |Delano City|{{flag|Terre Septentrionale}}||{{flag|Kandorith}}| |
<!-- semi finals --> | <!-- semi finals --> | ||
|Herzegovina City|||| | |Herzegovina City|||| | ||
Line 1,493: | Line 1,504: | ||
|date=23 January 2020 | |date=23 January 2020 | ||
|team1={{flagright|Pasarga}} | |team1={{flagright|Pasarga}} | ||
− | |score= | + | |score=4-2 |
|team2={{flag|New Lusitania}} | |team2={{flag|New Lusitania}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,502: | Line 1,513: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Hampton Island}} | |team1={{flagright|Hampton Island}} | ||
− | |score= | + | |score=5-7 |
|team2={{flag|Kelssek}} | |team2={{flag|Kelssek}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,511: | Line 1,522: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Sarzonia}} | |team1={{flagright|Sarzonia}} | ||
− | |score= | + | |score=2-0 |
|team2={{flag|Balqia}} | |team2={{flag|Balqia}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,520: | Line 1,531: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Filindostan}} | |team1={{flagright|Filindostan}} | ||
− | |score= | + | |score=5-4 |
+ | |aet=yes | ||
|team2={{flag|Brusseldorf}} | |team2={{flag|Brusseldorf}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,529: | Line 1,541: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Mercedini}} | |team1={{flagright|Mercedini}} | ||
− | |score= | + | |score=1-0 |
|team2={{flag|Jeruselem}} | |team2={{flag|Jeruselem}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,538: | Line 1,550: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Newmanistan}} | |team1={{flagright|Newmanistan}} | ||
− | |score= | + | |score=1-1 |
+ | |aet=yes | ||
+ | |penaltyscore=3-2 | ||
|team2={{flag|Timuria}} | |team2={{flag|Timuria}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,547: | Line 1,561: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Lisander}} | |team1={{flagright|Lisander}} | ||
− | |score= | + | |score=6-8 |
|team2={{flag|Terre Septentrionale}} | |team2={{flag|Terre Septentrionale}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,556: | Line 1,570: | ||
|date= | |date= | ||
|team1={{flagright|Kandorith}} | |team1={{flagright|Kandorith}} | ||
− | |score= | + | |score=1-1 |
+ | |aet=yes | ||
+ | |penaltyscore=5-4 | ||
|team2={{flag|Bears Armed}} | |team2={{flag|Bears Armed}} | ||
|goals1= | |goals1= | ||
Line 1,562: | Line 1,578: | ||
|stadium=Air Force Veterans Memorial Stadium, Houston | |stadium=Air Force Veterans Memorial Stadium, Houston | ||
}} | }} | ||
+ | ===Quarter-finals=== | ||
+ | {{football box | ||
+ | |date=25 January 2020 | ||
+ | |team1={{flagright|Pasarga}} | ||
+ | |score= | ||
+ | |team2={{flag|Kelssek}} | ||
+ | |goals1= | ||
+ | |goals2= | ||
+ | |stadium=BCEL Stadium, Jinja City | ||
+ | }} | ||
+ | {{football box | ||
+ | |date= | ||
+ | |team1={{flagright|Sarzonia}} | ||
+ | |score= | ||
+ | |team2={{flag|Filindostan}} | ||
+ | |goals1= | ||
+ | |goals2= | ||
+ | |stadium=Hangaza Unified Stadium, Aissa | ||
+ | }} | ||
+ | {{football box | ||
+ | |date= | ||
+ | |team1={{flagright|Mercedini}} | ||
+ | |score= | ||
+ | |team2={{flag|Newmanistan}} | ||
+ | |goals1= | ||
+ | |goals2= | ||
+ | |stadium=Golden Gopher Casino, Palace City | ||
+ | }} | ||
+ | {{football box | ||
+ | |date= | ||
+ | |team1={{flagright|Terre Septentrionale}} | ||
+ | |score= | ||
+ | |team2={{flag|Kandorith}} | ||
+ | |goals1= | ||
+ | |goals2= | ||
+ | |stadium=Cunningham Family Stadium, Delano City | ||
+ | }} | ||
+ | |||
==External links== | ==External links== | ||
*[https://forum.nationstates.net/viewtopic.php?f=7&t=479512 Everything Thread] | *[https://forum.nationstates.net/viewtopic.php?f=7&t=479512 Everything Thread] | ||
[[Category:Cup of Harmony]] | [[Category:Cup of Harmony]] |
Revision as of 01:12, 24 January 2020
Teams | 42 |
Hosts | Banija Xanneria |
Champions | |
Second | |
Third | |
Affiliated tournaments | World Cup 84 Baptism of Fire 71 |
Cup of Harmony 76 is an international football tournament being held in Banija and Xanneria. Forty-two invited teams entered the competition following the qualifying phase of World Cup 84.
Contents
Host selection
Bid | Votes |
---|---|
Banija and Xanneria | 9 |
Re-open bids | 1 |
Total | 10 |
Stadiums
Group stage
Draw
The 42 teams were allocated to six pots based on the KPB rankings, and drawn into seven groups of six. Banija did not participate as they had qualified for the World Cup finals. Participating host nation Xanneria were automatically assigned position A1. Due to competition regulations based on geographical considerations, Busoga Islands must be drawn into groups E to G, and Appalachia must be drawn into groups A to D.
Pot 1 | Pot 2 | Pot 3 |
---|---|---|
Xanneria (51) |
New Lusitania (47) |
Busoga Islands (60) |
Pot 4 | Pot 5 | Pot 6 |
Trolleborg (81) |
Kandorith (97) |
TJUN-ia (121) |
Format
The top two teams of each group, plus the best two third-place teams, advanced to the knockout stage. Group stage standings are determined by the following procedure:
- Standings points
- Head-to-head record
- Overall goal difference
- Wins
- Goals for
- Coin flip
Group A
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Filindostan | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | 4 | 10 |
Terre Septentrionale | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 5 | 2 | 10 |
Bears Armed | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 6 | 2 | 9 |
Xanneria | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 8 | 0 | 7 |
The Sarian | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | -5 | 4 |
Razneta | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 6 | -3 | 3 |
Matchday 1
|
Xanneria | 2-3 | Bears Armed |
---|---|---|
|
|
City of Hawthorne Stadium, Hawthorne
|
Matchday 2
|
Bears Armed | 1-2 | |
---|---|---|
|
|
Golden Gopher Casino, Palace City
|
Terre Septentrionale | 1-1 | Filindostan |
---|---|---|
|
|
Air Catalina Dwight Stadium, Catalan City
|
Matchday 4
|
Bears Armed | 2-0 | Filindostan |
---|---|---|
|
City of Hawthorne Stadium, Hawthorne
|
Xanneria | 3-2 | Terre Septentrionale |
---|---|---|
|
|
City of Hawthorne Stadium, Hawthorne
Attendance: 72,000 |
Group B
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lisander | 5 | 2 | 3 | 0 | 11 | 7 | 4 | 9 |
Jeruselem | 5 | 2 | 3 | 0 | 9 | 6 | 3 | 9 |
New Lusitania | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 8 | 0 | 8 |
Ziwana | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | 12 | 2 | 8 |
Saintland | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 | 5 | -3 | 4 |
Appalachian Nation | 5 | 0 | 1 | 4 | 5 | 11 | -6 | 1 |
Jeruselem | 3-1 | New Lusitania |
---|---|---|
|
|
Pfluger Stadium, Austin
|
Ziwana | 4-3 | Appalachian Nation |
---|---|---|
|
|
Pfluger Stadium, Austin
|
New Lusitania | 3-2 | Ziwana |
---|---|---|
|
|
Air Force Veterans Memorial Stadium, Houston
|
Appalachian Nation | 1-1 | New Lusitania |
---|---|---|
|
|
Nortonshaw Professional Sports Stadium, Nortonshaw
Attendance: 37,765 |
Jeruselem | 3-3 | Ziwana |
---|---|---|
|
|
Pfluger Stadium, Austin
|
Group C
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pasarga | 5 | 4 | 1 | 0 | 15 | 8 | 7 | 13 |
Timuria | 5 | 2 | 1 | 2 | 13 | 12 | 1 | 7 |
Squornshelous | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 | 7 |
Ancherion | 5 | 2 | 0 | 3 | 13 | 16 | -3 | 6 |
Geektopia | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 12 | -2 | 6 |
Gyatso-kai | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 11 | -3 | 4 |
Matchday 1
|
Timuria | 4-2 | Squornshelous |
---|---|---|
|
|
Wolfram Stadium, Pearlham
|
Gyatso-kai | 2-3 | Geektopia |
---|---|---|
|
|
Wolfram Stadium, Pearlham
|
Timuria | 2-4 | Pasarga |
---|---|---|
|
|
EEUFCU McAnally Stadium, East End
|
Timuria | 2-4 | Geektopia |
---|---|---|
|
|
MetroCom Deluxe City Stadium, Alexandria City
|
Group D
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mercedini | 5 | 2 | 3 | 0 | 11 | 7 | 4 | 9 |
Balqia | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 11 | 0 | 8 |
Tamgu | 5 | 1 | 4 | 0 | 14 | 13 | 1 | 7 |
Flavovespia | 5 | 1 | 4 | 0 | 7 | 6 | 1 | 7 |
Mattijana | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 8 | -3 | 4 |
Mkabia | 5 | 0 | 2 | 3 | 10 | 13 | -3 | 2 |
Matchday 1
|
Mercedini | 1-1 | Flavovespia |
---|---|---|
|
|
Cunningham Metropolitan Stadium, Delano City
|
Matchday 2
|
Flavovespia | 3-3 | Mkabia |
---|---|---|
|
|
Velstin Point West Stadium, Velstin Point
|
Balqia | 1-4 | Mercedini |
---|---|---|
|
|
Velstin Point West Stadium, Velstin Point
Attendance: 30,729 |
Group E
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Newmanistan | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | 6 | 10 |
Brusseldorf | 5 | 2 | 2 | 1 | 12 | 10 | 2 | 8 |
Trolleborg | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 9 | -1 | 7 |
Bolgano | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 8 | 1 | 7 |
Busoga Islands | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 9 | -4 | 6 |
Vdara | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 9 | -4 | 4 |
Brusseldorf | 3-3 | Bolgano |
---|---|---|
|
|
The Wolf's Den, Busembe
|
Matchday 3
|
Vdara | 2-2 | Trolleborg |
---|---|---|
|
|
The Wolf's Den, Busembe
|
Bolgano | 3-2 | Newmanistan |
---|---|---|
|
|
Lwanga City Arena, Lwanga
|
Matchday 4
|
Trolleborg | 2-3 | Newmanistan |
---|---|---|
|
|
Electra Stadium, Mynda
|
Vdara | 3-2 | Brusseldorf |
---|---|---|
|
|
Hangaza Unified Stadium, Aissa
|
Matchday 5
|
Brusseldorf | 3-1 | Trolleborg |
---|---|---|
|
|
Albert III Stadium, Dodoma
|
Group F
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sarzonia | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 13 | 4 | 10 |
Kelssek | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 14 | 3 | 10 |
Hapilopper | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 8 | 1 | 7 |
Sajnur | 5 | 1 | 3 | 1 | 8 | 10 | -2 | 6 |
TJUN-ia | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 | 13 | -4 | 4 |
Schottia | 5 | 1 | 1 | 3 | 11 | 13 | -2 | 4 |
Kelssek | 4-3 | Schottia |
---|---|---|
|
|
BCEL Stadium, Jinja City
Attendance: 52,198 |
Sarzonia | 5-4 | Kelssek |
---|---|---|
|
|
Star Field, Herzegovina City
Attendance: 66,815 |
Matchday 3
|
Kelssek | 3-2 | Hapilopper |
---|---|---|
|
|
Stadium of the Restoration, Busukuma
|
TJUN-ia | 3-4 | Sarzonia |
---|---|---|
|
|
Electra Stadium, Istria
|
Kelssek | 4-2 | TJUN-ia |
---|---|---|
|
|
Lwanga City Arena, Lwanga
Attendance: 25,335 |
Sajnur | 2-2 | Kelssek |
---|---|---|
|
|
Electra Stadium, Mynda
Attendance: 46,518 |
Group G
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kandorith | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 10 | 2 | 12 |
Hampton Island | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 10 | 4 | 10 |
Poafmersia | 5 | 2 | 1 | 2 | 14 | 12 | 2 | 7 |
Savojarna | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 | 9 | -2 | 6 |
Euran Oceania Territories | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 | 12 | -3 | 4 |
Squornshelan Remnant States | 5 | 1 | 1 | 3 | 11 | 14 | -3 | 4 |
Matchday 2
|
Squornshelan Remnant States | 1-2 | Euran Oceania Territories |
---|---|---|
|
|
Stadium of the Restoration, Busukuma
|
Euran Oceania Territories | 3-5 | Poafmersia |
---|---|---|
|
Star Field, Herzegovina City
|
Matchday 4
|
Squornshelan Remnant States | 3-3 | Poafmersia |
---|---|---|
|
|
Albert III Stadium, Dodoma
|
Kandorith | 3-1 | Savojarna |
---|---|---|
|
|
Stadium of the Restoration, Busukuma
|
Third-place teams
The top two third-place teams advance to the knockout stage.
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bears Armed | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 6 | 2 | 9 |
New Lusitania | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 8 | 0 | 8 |
Poafmersia | 5 | 2 | 1 | 2 | 14 | 12 | 2 | 7 |
Tamgu | 5 | 1 | 4 | 0 | 14 | 13 | 1 | 7 |
Hapilopper | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 8 | 1 | 7 |
Squornshelous | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 | 7 |
Trolleborg | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 9 | -1 | 7 |
Knockout stage
Bracket
Round of 16 | Quarter-finals | Semi-finals | Final | |||||||||||
Dodoma | ||||||||||||||
Pasarga | 4 | |||||||||||||
Jinja City | ||||||||||||||
New Lusitania | 2 | |||||||||||||
Pasarga | ||||||||||||||
Busembe | ||||||||||||||
Kelssek | ||||||||||||||
Hampton Island | 5 | |||||||||||||
Herzegovina City | ||||||||||||||
Kelssek | 7 | |||||||||||||
Istria | ||||||||||||||
Sarzonia | 2 | |||||||||||||
Aissa | ||||||||||||||
Balqia | 0 | |||||||||||||
Sarzonia | ||||||||||||||
Mynda | ||||||||||||||
Filindostan | ||||||||||||||
Filindostan (aet) | 5 | |||||||||||||
Busukuma | ||||||||||||||
Brusseldorf | 4 | |||||||||||||
Alexandria City | ||||||||||||||
Mercedini | 1 | |||||||||||||
Palace City | ||||||||||||||
Jeruselem | 0 | |||||||||||||
Mercedini | ||||||||||||||
Dursten | ||||||||||||||
Newmanistan | ||||||||||||||
Newmanistan (p) | 1 (3) | |||||||||||||
Marietta | ||||||||||||||
Timuria | 1 (2) | |||||||||||||
East End | ||||||||||||||
Third place | ||||||||||||||
Lisander | 6 | |||||||||||||
Delano City | ||||||||||||||
Terre Septentrionale | 8 | |||||||||||||
Terre Septentrionale | ||||||||||||||
Houston | ||||||||||||||
Kandorith | ||||||||||||||
Kandorith (p) | 1 (5) | |||||||||||||
Bears Armed | 1 (4) | |||||||||||||
Seedings were based on the combined standings of all qualified teams according to their group stage record.
Round of 16
- Due to differences in national calendars, all dates are OOC unless otherwise noted.